Pilaster Sütun
Pilaster Sütun Modelleri
Poliüretan İyon Pilaster Sütun Başlığı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Alt Kaide Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Yivli Pilaster Duvar Sütunu Dekorasyonu
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Alt Kaide ve Blok Tasarımları
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Akant Yapraklı Pilaster Sütun Başlığı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Dekoratif Poliüretan Desenli Pilaster Sütun Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Düz Panelli Dekoratif Pilaster Sütun Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Başlığı Modeli 8x32 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan İyon Tarzı Pilaster Sütun Başlığı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Klasik Pilaster Sütun Başlığı Modeli 6x27 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Alt Kaidesi 4x23 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Yivli Pilaster Sütun Duvar Paneli Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Klasik İyon Pilaster Sütun Başlığı 6x26 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Klasik Pilaster Sütun Başlığı ve Kaidesi
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Dekoratif Poliüretan Pilaster Sütun Başlığı Modeli 6x23 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Desenli Pilaster Sütun Gövde Paneli Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Dekoratif Poliüretan Pilaster Sütun Alt Kaidesi Tasarımı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan İyon Düzeni Dekoratif Pilaster Sütun Başlığı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Başlığı Modeli 9x30 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Dekoratif Poliüretan Pilaster Sütun ve Duvar Profili
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Klasik İyon Nizam Pilaster Sütun Başlığı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Pilaster Sütun Alt Kaide Modeli 4x17x30 cm
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Yivli Pilaster Duvar Sütunu Dekorasyon Modeli
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan Klasik Pilaster Sütun Başlığı Tasarımı
Pilaster Sütun Poliüretan Pilaster Sütun Dekorix Dekorix
Poliüretan; hafif, dayanıklı ve neme dirençli yapısıyla alçı ve ahşaba modern bir alternatiftir. Kolay montaj ve boyanabilir yüzey sunar.
Modern yapı projelerinde ve iç mekan tasarımlarında, duvar yüzeylerine dikey bir düzen kazandırmak amacıyla tercih edilen pilaster sütun modelleri, geleneksel mimarinin estetik hatlarını fonksiyonel yapı özellikleriyle bir araya getirir. Dekorix bünyesinde sunulan bu gömme duvar sütunu alternatifleri, taşıyıcı kolonların hantal yapısına ihtiyaç duymadan, alanlarda güçlü bir görsel kimlik oluşturur. Özellikle müteahhitler, iç mimarlar ve dekoratörler için hem işçilik maliyetlerini düşüren hem de uygulama hızını artıran bu dekoratif elemanlar, yüksek yoğunluklu sert yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım sunar.
Pilaster Sütun Çeşitleri ve Yapısal Özellikleri
Sert yapılı bu ürün grubu, 150-220 kg/m³ (üretim hedefi ~160 kg/m³) yoğunlukta üretilmektedir. Bu yoğunluk, malzemeye ahşaba yakın bir sertlik kazandırırken aynı zamanda hafif kalmasını sağlar. Projelerde sıkça tercih edilen 'Yivli Pilaster Sütun' modelleri (P5014, P5015), dikey çizgileriyle tavan yüksekliğini optik olarak daha yüksek gösterir. Sade çizgiler arayan projeler için 'Pilaster Panel Sütun' (P5015WP) seçeneği öne çıkarken, geleneksel motiflerle zenginleştirilmiş 'Desenli Pilaster Sütun' (P1455) modelleri ise klasik tarzı modern detaylarla birleştirir. Malzemenin boyutsal kararlılığı oldukça yüksektir; nem ve sıcaklık değişimlerine bağlı olarak çekme, genleşme veya çarpılma yapmaz. -100 °C / +80 °C arasındaki sıcaklıklarda form kaybı yaşamaması, her türlü iklim koşulunda güvenle kullanılabilmesini sağlar.
Tamamlayıcı Başlık ve Kaide Seçenekleri
Bir duvar sütunu uygulamasının bütünsel duruşu, doğru başlık ve kaide kombinasyonuyla tamamlanır. Gövde tasarımlarına uygun olarak üretilen 'Pilaster Sütun Başlık' (P5014A, P5014E, P5016A) ve kıvrımlı detaylarıyla öne çıkan 'Pilaster Sütun İyon Başlık' (P5015IP) alternatifleri, sütunun üst noktasını mimari kurallara uygun biçimde sonlandırır. Zeminle birleşimi estetik hale getiren 'Pilaster Sütun Alt Kaide' (P5015BP) parçaları ise modüler yapısı sayesinde montaj kolaylığı sunar. Farklı ebatlardaki gövde ölçüleriyle tam uyum sağlayan bu tamamlayıcılar, projelerde milimetrik birleşim detayları elde etmeye olanak tanır.
Teknik Performans ve Malzeme Karşılaştırması
Sert polimer esaslı pilaster sütun ürünleri, alçı ve ahşap gibi geleneksel malzemelere kıyasla birçok avantaja sahiptir:
- Hafiflik ve Mukavemet: Ürünün kendi ağırlığı ve bağlantı yükleri, uygulama yüzeyi ve taşıyıcı sistemle birlikte değerlendirilmelidir.
- Su ve Nem Direnci: Kapalı hücresel yapısı sayesinde su emme oranı %1'in altındadır. Bu durum, ahşap malzemeler gibi şişme, çürüme veya küflenme yapmasını engeller.
- Yüzey Hazırlığı ve Astar Durumu: Ürünler fabrikasyon olarak uygulanan koruyucu astar (primer) katmanı ile sevk edilir. Bu astar, yüzeyi boya uygulamasına hazırlar. Ancak boya üreticileri, kendi özel astarları kullanılmadan yapılan boyamalara garanti vermediği için ek astar uygulaması opsiyoneldir ve tercih tamamen müşteriye aittir. Dekorix, kullanılan boyaların performansı üzerinde garanti vermez ve sorumluluk kabul etmez.
- Yangın Sınıfı: Malzeme zor yanıcı yapıdadır ve alev kaynağı uzaklaştırıldığında kendiliğinden sönme (self-extinguishing) özelliğine sahiptir.
Ölçü ve Fiyat Listesi
| Ürün kodu | Ölçü (G × U × Y) | Fiyat |
|---|---|---|
| 3DP5014 | 20 × 140 × 2000 mm | |
| 3DP5014A | 20 × 140 × 2000 mm | |
| P5014 | 20 × 140 × 2000 mm | 787 TL |
| 3DP8211 | 26 × 108 × 226 mm | |
| P8211 | 26 × 108 × 226 mm | 333 TL |
| 3DP5016D | 29 × 196 × 314 mm | |
| P5016D | 29 × 196 × 314 mm | 398 TL |
| 3DP5030P | 30 × 300 × 2400 mm | |
| P5030P | 30 × 300 × 2400 mm | 2.947 TL |
| 3DP5015P | 31 × 150 × 2400 mm | |
| 3DP5015W | 31 × 150 × 2400 mm | |
| 3DP5020P | 31 × 200 × 2400 mm | |
| 3DP5020WP | 31 × 200 × 2400 mm | |
| 3DP5025P | 31 × 250 × 2400 mm | |
| 3DP5025WP | 31 × 250 × 2400 mm | |
| P5015P | 31 × 150 × 2400 mm | 1.051 TL |
| P5015WP | 31 × 150 × 2400 mm | 1.156 TL |
| P5020P | 31 × 200 × 2400 mm | 1.402 TL |
| P5020WP | 31 × 200 × 2400 mm | 1.542 TL |
| P5025P | 31 × 250 × 2400 mm | 2.107 TL |
| P5025WP | 31 × 250 × 2400 mm | 2.317 TL |
| 3DP5030WP | 32 × 302 × 2400 mm | |
| P5030WP | 32 × 302 × 2400 mm | 3.055 TL |
| 3DP5018 | 35 × 175 × 1765 mm | |
| P5018 | 35 × 175 × 1765 mm | 967 TL |
| 3DP5015BP | 40 × 171 × 298 mm | |
| P5015BP | 40 × 171 × 298 mm | 920 TL |
| 3DP5040P | 40 × 400 × 2400 mm | |
| P5040P | 40 × 400 × 2400 mm | 3.772 TL |
| 3DP5020BP | 42 × 227 × 362 mm | |
| P5020BP | 42 × 227 × 362 mm | 1.217 TL |
| 3DP1455 | 43 × 120 × 2270 mm | |
| P1455 | 43 × 120 × 2270 mm | 910 TL |
| 3DP5040WP | 43 × 403 × 2400 mm | |
| P5040WP | 43 × 403 × 2400 mm | 4.720 TL |
| 3DP5014E | 45 × 167 × 198 mm | |
| P5014E | 45 × 167 × 198 mm | 455 TL |
| 3DP5024 | 46 × 240 × 1970 mm | |
| P5024 | 46 × 240 × 1970 mm | 1.744 TL |
| P5025BP | 47 × 284 × 460 mm | 1.270 TL |
| 3DP5025BP | 47 × 284 × 490 mm | |
| 3DP5024W | 47 × 237 × 2430 mm | |
| 3DP5030BP | 49 × 340 × 555 mm | |
| P5030BP | 49 × 340 × 555 mm | 1.497 TL |
| 3DP5050P | 50 × 500 × 2400 mm | |
| 3DP5050WP | 50 × 502 × 2400 mm | |
| P5050P | 50 × 500 × 2400 mm | 4.934 TL |
| P5050WP | 50 × 502 × 2400 mm | 6.240 TL |
| 3DP5018B | 51 × 230 × 450 mm | |
| P5018B | 51 × 230 × 450 mm | 711 TL |
| 3DP5018A | 58 × 105 × 229 mm | |
| P5018A | 58 × 105 × 229 mm | 521 TL |
| 3DP5020E | 58 × 273 × 310 mm | |
| P5020E | 58 × 273 × 310 mm | 825 TL |
| 3DP5060P | 60 × 600 × 2400 mm | |
| P5060P | 60 × 600 × 2400 mm | 5.942 TL |
| 3DP5015IP | 62 × 145 × 212 mm | |
| P5015IP | 62 × 145 × 212 mm | 679 TL |
| 3DP5016C | 64 × 82 × 260 mm | |
| 3DP5018C | 64 × 82 × 260 mm |
Sıkça Sorulan Sorular
Pilaster sütun ile klasik alçı sütunlar arasındaki en büyük fark nedir?
Ürünler boyalı olarak mı sevk ediliyor, ek astar gerekir mi?
Dış cephede pilaster sütun kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
Montaj yaparken hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım?
Bu dekoratif duvar sütunları sıcaklık değişimlerinden etkilenir mi?
Yarım sütunların temizliği ve bakımı nasıl yapılır?
İlgili Rehberler Tüm Rehberler
Videolar
-
Shorts 0:35 Güçlü Üretim, Uzman Ekip | Polure Poliüretan Sütun, Kemer ve Tavan Göbeği Üretimi
-
Shorts 0:30 Villa Dış Cephe Tasarımı: Sütun, Pilaster ve Söve
-
Shorts 0:37 Polure Sütun Başlıkları: Mimari Tasarımlarınızda Ölçü Sınırlarını Kaldıran İmalat Gücü
-
Shorts 0:48 Poliüretan Ürünlerimiz Hakkında Merak Edilen Her Şey Artık YouTube Kanalımızda
-
6:52 Polure Mercek Altında 1. Bölüm: Poliüretan Sütunlar (4K)
-
Shorts 0:46 Görkemli Mimari Sütunlarda Estetik Detaylar: Polure ile Sınır Tanımayan Kombinasyonlar
-
Shorts 0:39 Sultanbeyli Düğün Salonu Polure Kalitesiyle Yeniden Şekilleniyor
-
Shorts 0:53 Ürünlerimizi Uzun Uzun Anlatmaya Gerek Yok: Kusursuzluk Konuşuyor
